Yurtdışı Yaz Okulları

7-17 Yaş aralığındaki tüm çocuklar ve gençler için başta Amerika, İngiltere, Kanada, Malta olmak üzere, yurtdışında hem ingilizce öğrenmek hem de eğlenceli bir yaz tatili geçirmeleri için, Yurtdışında hizmet veren dil okulları tarafından oluşturulmuş programlardır.

Yurtdışı yaz okulu programlarımız içeriğinde öğrencilerimizin ingilizceyi ders olarak almasının yanı sıra, ingilizcesini kullanarak geliştirebileceği sosyal aktiviteler, grup aktiviteleri ile pekiştirmeyi hedeflemektedir.

Yurtdışı Yaz Okulu ve Yaz kamplarımız, yurtdışında dil eğitimi veren kurumlar tarafından yaza özel olarak hazırlanmış programlar olduğundan, dil öğretim kapasitesi üst düzeydedir.

Öğrencilerimiz program dahilinde geziler ve sosyala aktiviteler ile sıkılmadan ingilizcelerini geliştirebilmektedir. Genellikle ana dil olarak ingilizce kullanılan ülkeler seçildiğinden öğrencilerimiz bol bol pratik yapabilme imkanı da bulmaktadır.


Yurtdışında Yaz Okulu organizasyonları düzenleyen firmamız, çocuğunuz için en güzel yaz tatili süprizini size sunuyor. Yurtdışında yaz okulu programlarımızda Dil Eğitimi ile sosyal ve kültürel etkinlikler, tam gün şehir turları, tarihi ve turistik geziler, spor etkinlikleri iç içe programlanmıştır. 

Öğrencilerin yabancı dillerini geliştirebilecekleri yaz okulları programlarımız genellikle ana dili - resmi dili ingilizce olan ülkelerde yer almakla birlikte, isteğinize göre farklı alternatifler de sunulabilmektedir. Ana dili ingilizce olan ülkelerin seçilmesindeki ana neden , alınan dil eğitiminin kolaylıkla ve her an pratiğe dökülebileceği bir ortam yaratabilmektir.

Öğrencilerimiz yaz okulları programlarında onlar için hazırlanmış ve size bir örneği sunulacak bir programda, dolu dolu bir tatil geçirirler. Eğitimin yanı sıra, sosyo kültürel etkinlikler ve gidilen ülkenin turistik yerlerine yapılan gezilerle, ülkeyi ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulabilirler. 

Yaz Okulu programlarımız 7-17 yaş arası gençler için uygundur. Programlarımızda gidilen ülkeye firmamız tarafından sağlanan grup liderleri eşliğinde gidilmekte ve grup liderimiz çocuğunuzun durumu ile ilgili her an sizi bilgilendirebilecek durumdadır.

Yaz okulu programlarımız sayesinde, çocuğunuz ingilizcesini geliştirirken, ingilizcenin gereksinimini yaşayarak anlayacağından döndüğünde dil eğitimine ve yabancı dil derslerine karşı daha ilgili olabilmektedir. Yaz süresince yaşadığı bu deneyim ile kendine karşı güveni ve toplum içerisindeki kendini ifade edebilme yetenekleri de artıyor.

Farklı kültürlerden edindiği arkadaşlar sayesinde bir dünya vatandaşı olmanın ilk adımlarını atıyor.


Malta Yaz Okullarımız İçin Örnek Aktivite Takvimimiz (13 -17 Yaş )

Günler

SABAH

ÖĞLEN

AKŞAM

Pazar

Kampa varış

Pazartesi

Seviye tespit sınavı Splash and Fun Su Parkı Plaj Partisi – Beach Party

Salı

Liman Gezisi Ders Serbest Etkinlik

Çarşamba

Ders Spor Aktiviteleri Uluslarası Öğrenci Partisi

Perşembe

GO-KART Ders EC Festivali

Cuma

Ders EC Beach Club Serbest Etkinlik

Cumartesi

Paradise BAY Gezisi

Pazar

Alışveriş için boş bırakılan bir gün / Sicilya GEZİSİ

Pazartesi

Sinema Ders Köpük Partisi

Salı

Ders Comino Tekne Gezisi Serbest Etkinlik

Çarşamba

Valetta Gezisi Ders Uluslarası Öğrenci Partisi

Perşembe

Akdeniz Marine Parkı Ders BBQ Gecesi

Cuma

Nehir Gezisi & Alışveriş Ders EC Casino Gecesi

Cumartesi

Kamptan ayrılış

Yurtdışı Yaz Okulları Merak Edilen ve Sıklıkla karşılaşılan sorular ve cevapları


Bu bölümde şu ana kadar yurtdışı yaz okulları hakkında aileler tarafından en sıklıkla sorulan sorular ve merak edilen konuları profesyonel eğitim danışmanlarımızın verdiği cevaplarla birlikte sizlerle paylaşıyoruz. Buradaki cevaplar o anki durumla ilgili olduğundan bazen bugün için 100% örtüşmeyebilir. Bu tip bir şüpheniz olduğunda ya da burada yer verdiğimiz konular dışında bir sorunuz olursa lütfen bizi arayın, ya da tıklayarak iletişim formumuzla bize ulaşın.

Description: q.gifYaz okulu’nun dil okulu’ndan farkı nedir? 
Description: cevap.gif Yaz okullarını dil okullarından ayıran en önemli faktör ;katılımcıların yaş ortalamasıdır.Bu programlar kendi içlerinde bölümlere ayrılır; 8-11yaş .12-14 yaş,15-16 yaş gibi.
  Yaz okulu programlarında katılımcıların yaş ortalaması dil okuluna gore küçük olduğundan dolayı ; yurt dışında alacakları  programlar paket program şeklinde sunulmaktadır.Dil eğitimi alacak öğrencilerin yaz okullarında edindikleri bilgileri sosyal ve kültürel aktivitelerle pratiğe dönüştürme imkanları bulunmaktadır.Ayrıca hafta sonlarında çocuklar okul dışında grup halinde  birbirleriyle eğlenceli bir şekilde iletişim kurup yabancı dil pratiklerini daha verimli hale getirirme fırsatını yakalarlar.
Description: q.gifYurtiçinde de birçok yaz okulu bulunuyor? Neden Yurtdışı yaz okulu daha iyi?
Description: cevap.gif Anne ve babalar çocuklarının yaz dönemlerinde boş zamanlarında hem dinlenip hemde eğlenmelerini istiyorlarsa Türkiye içindeki programları tercih etmektedirler. 
  Çocuğun gelişimi açısından çok yönlü katlı sağlamak isteyen anne babalar ise ;
     Yurt dışındaki yaz okullarında geçirecekleri sürede yabancı dillerini geliştirmenin yanısıra farklı kültürlerden edindikleri arkadaşlıklarda bakış açılarını zenginleştirecektir.  
Description: q.gifYurtdışında çocuğum güvenli olur mu? Başına bir şey gelirse nasıl haberim olacak?
Description: cevap.gif Yurt dışında yüzlerce yaz okulu bulunmaktadır.Karya International olarak çocuklarımızın güvenilir bir otamda eğitim alması ve acil durumlarda yardım alabilmelerinin %100 sağlanabilmesi açısından çalıştığımız okullar tarafımızdan özenle seçilmektedir.
 Çalıştığımız okullarla irtibatımızın %100 kuvvetli olmasından dolayı ,yaz okullarında grup liderleri gönderdiğimiz öğrencilerimizle başlarına birşey geldiğinde özel olarak ilgilenmektedirler.Ve aynı zamanda da bizleride bilgilendirmektedirler. 
Description: q.gifBu okullarda İngilizce eğitimi kaç saat sürüyor ve sınıflar kaç kişilik?
Description: cevap.gif Okullarda haftada 20 ders eğitim verilmektedir.Yoğun program tercih etmek isteyenler için ise haftada 30 ders eğitim seçenekleride sunulabilmektedir. 
 Sınıflar maksimum 15 kişiliktir.
Description: q.gifÇocuklar toplu halde mi gidiyorlar, yoksa bireysel gidilebiliyormu?
Description: cevap.gif Yaz okulları gruplarımızda tercihe bağlı olarak bireysel  yada firmamızda çalışan deneyimli Eğitim Danışmanımız eşliğinde oluşturulan, öğrenci grupları halinde gidilebilmektedir. 
Description: q.gifÇocuklarla birlikte ben de ayrıca dil eğitimi alabilirmiyim? 
Description: cevap.gif Mümkündür.Fakat çocukların bulunduğu ,eğitim aldıkları kampüsler yaş ortalamalarından dolayı genelde farklıdır.Yetişkinler aynı okulun farklı bir binasında eğitim alabilmektedirler. 
Description: q.gif Benim çocuğumun tüm sınıfı gidecek, eğer toplu kayıt yaptırırsak bana veya tüm gruba bir indirim söz konusu olurmu?
Description: cevap.gif Gruplar’ da özel olarak  yaz okullarından grup indirim fiyatları sunulmaktadır.Ek olarak 10 yada 15 kişi ve üstü giden gruplarımızda 1 grup liderininin konaklama masrafları tarafımızdan karşılanmaktadır.
Description: q.gifÇocuğumu hava alanından kalacağı yere kim götürecek ve daha sonra da dönerken bırakacak, İngilizce bilmediği için bu insanlarla nasıl anlaşacak?
Description: cevap.gif Çocukların Türkiye’den gitmeden once havalanı transferleri gidiş ve dönüş şeklinde organize edilmektedir.Çocukların indikleri havaalanında gidecekleri okulun transfer organizasyonunu yapan departmanı çalışanı tarafından karşılanıp gidecekleri yere güvenle ve titizlikle bırakılmaktadır.Dönüş için de yine aynı şekilde kaldıkları yerden alınıp , havaalanına götürülmektedirler. 
Description: q.gifÇocuğa ben ekstra para vermelimiyim? Ayda harcaması ne kadar olur?
 Description: cevap.gif Yaz okulu programlarında çocuğa sadece yapacağı kişisel harcamaları için cep harçlığı verilir.(Örn;hediyelik eşya, alışveriş, çikolata vs) 
 Öğrencinin gideceği ülkeye ve hafta sayısına göre alması gereken net cep harçlığı Eğitim Danışmanlarımız tarafından verilmektedir.
Description: q.gifTürkiyedeki cep telefonları orada da çekiyormu? Eğer çocuğa ulaşamazsam nasıl bilgi alabilirim? 
Description: cevap.gif Öğrencilerin telefon hatlarını yurt dışına açtırmaları gerekmektedr.Ulaşamadığınız takdirde, Karya International Eğitim Danışmanlarınız aracılığıyla okulla irtibata geçebilirsiniz.Değerli velilerimize her konuda  yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.