Vize Danışma

26 yıllık tecrübemiz sonucunda Kocaeli Yurtdışı Eğitim Vize Danışma olarak firmamızın vize alımı başarı oranı %97.6 civarında seyretmektedir,bu bizce çok büyük bir başarı göstergesidir ve birebir ölçülmüştür ve her yeni başvuru bu ölçüme dahil edilmektedir. Diğer %2.4 lik bölüm ise tamamen firmamız kontrolü dışında gelişen olaylardan ortaya çıkmış, istisnai durumlardır.

Bizim tavsiyemiz turist vizesi dahil ne tür vize alacaksanız alın, bu başvuruyu konuda tecrübeli bir firmayla yapmanız yönünde.Çünkü bilinmeniz gerekir ki, pasaportunuzda bir vize reddi damgası size geri dönüşü olmayan şeyler kaybettirebilir ve bunun telafisi parayla bile olamayabilir. Bunu riske atmamak ise tamamen sizin elinizde.

Kocaeli Yurtdışı EğitimTürkiye'nın en tecrübeli firması olarak size Türkiye'nin neresinde olursanız olun, hizmet vermek bizi her zaman mutlu edecektir.Bize her türlü vize işlemi konusunda ücretsiz danışmak için tıklayın ve bize ulaşın.

Genel olarak vize işlemleri ve bir yığın prosedürlerle uğraşmak gayet stresli ve bıktırıcı bir iştir. Şayet buna ayıracak ufak bir bütçeniz varsa mutlaka profosyonel vize danışmanlığı hizmeti almalısınız. Her ne kadar "ben ingilizce veya gerekli dilleri biliyorum", veya "benim daha önce vizem var, bir problem olmaz" şeklinde düşünüyorsanız da, bizim tecrübemiz bu tip vize başvurusu yapanların bir çoğunun ne yazık ki hüsrana uğradığı yönündedir. Çünkü bir kerevizeverilmesi, tekrar verileceği anlamı taşımayacağı gibi, gideceğiniz ülkenin dilini bilmeniz de size vize alımı açısından extra bir avantaj sağlamaz. Ama bilinçli yapılan bir başvurunun kabül edilme yüzdesi rastgele bir başvuruya göre oldukça yüksektir. Bunu da unutmamak gerekir.


AMERİKA VİZESİ:


Amerika öğrenci vizesi için öncelikle randevu alabilmek için pasaport bilgileriniz,kredi kart bilgileriniz,eğer öğrenciyse sevis numaranıza ihtiyaç vardır.Gerekli olan dokümanları hazırlanması gerekmektedir. Online olarak başvuru formu doldurulup elde edilen barkod numarası ile konsolosluğun online randevu servisine girilip vize harcı ödendikten sonra randevu alınmaktadır. Dil okulu öğrencileri için SEVİS ücreti de ( eğitim bedeli) alınmaktadır.

Vize harcı ve sevis ücreti yalnızca kredi kart bilgilerinizden çekim yapılarak ödenebilmektedir. Konsolosluk randevu alınan günde sizinle 5-10 dk.lık bir mülakat gerçekleştirilmektedir. Mülakat sonucunda size seyahatinizle ilgili birkaç soru sormaktadır, eğitiminiz ile ilgili, işiniz yoksa okulunuz, sponsorunuz varsa sponsor bilgileriniz, Amerika’da eğitim alacağınız okul ile ilgili kalacağınız yer ile ilgili bilgi, ne zaman gidip ne zaman döneceğiniz ve bunun gibi birkaç tane soru sormaktadır.

18 yaşından küçük olan turistik ya da dil okulu eğitimine giden tüm kişiler anne ve babasından muvafakatname ( yurtdışına yalnız çıkması için onay verdiklerine dair belge) yi çıkartmış olmaları gerekmektedir.
Mülakat sonucu sizinle yapmış olduğu görüşmeye istinaden bir değerlendirme yapıp vize başvurunuzu olumlu ya da olumsuz sonuçlandırıp size orda anında bilgi verecektir. Ardından pasaportunuz 1 hafta içerisinde online randevu alındığı sırada seçtiğiniz PTT bürosundan teslim alabileceksiniz. Vizenizi ne kadar süreli aldığınızı pasaportunuzu teslim aldığınızda görebileceksiniz.İNGİLTERE VİZESİ:


İngiltere öğrenci vizesi için gerekli olan tüm dokümanların hazırlanması ,online başvuru formunun doldurulması, İngiltere vize başvuru merkezinden online randevunuzun alınması, evraklarınızın çevirilerinin gerçekleştirilmesi, vize harcı ödenip başvuru formunuzun çıktısının alınmasından sonra başvuru İngiltere vize başvuru merkezine şahsi olarak gerçekleştirilmektedir.

Parmak iziniz ve retina kaydınız alındığı için başvuru merkezine sizden başkası girememektedir. Vize sonuçlanma süreci 15-21 gün arası değişmektedir. Daha önce İngiltere vizesi almamış kişilerin ilk başvurusunda mecburi olarak 6 aylık süreli vizeye başvuru yapması gerekmektedir.vize harç fiyatları değişiklik göstermektedir.

18 yaşından küçük olan turistik ya da dil okulu eğitimine giden tüm kişiler anne ve babasından muvafakatname ( yurtdışına yalnız çıkması için onay verdiklerine dair belge) yi çıkartmış olmaları gerekmektedir.

KANADA VIZESI:


Kanada vizesi tamamen sunmuş olduğunuz evraklardaki bilgilere nazaran değerlendirilen bir vizedir. Başvurunuz ,Kanada konsolosluğunun yetkili acentesi olduğumuz için bizim tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Gerekli olan dokümanların hazırlanıp, evrakların çevirilerinin gerçekleştirilip,3 adet online başvuru formunun doldurulup dosyanızın eksiksiz bir şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir.

18 yaşından küçük olan turistik ya da dil okulu eğitimine giden tüm kişiler anne ve babasından muvafakatname ( yurtdışına yalnız çıkması için onay verdiklerine dair belge) yi çıkartmış olmaları gerekmektedir.
Vizeniz başvuru gerçekleştirildikten sonra genelde 15-20 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Vize sonucunuz ve pasaportunuz kargo ile size konsolosluk tarafından iletilmektedir.

AVUSTRALYA VİZESİ:


Avustralya vizesi tamamen sunmuş olduğunuz evraklardaki bilgilere göre değerlendirilen bir vizedir. Başvurunuz ,Avustralya konsolosluğunun yetkili acentesi olduğumuz için bizim tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Gerekli olan dokümanların hazırlanıp, evrakların çevirilerinin gerçekleştirilip not: 24 hafta üzeri başvurularda da tercümeler yeminli tercüme tarafından yapılması gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulup dosyanızın eksiksiz bir şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir.

24 hafta üzerindeki vizelerin sonuçlanması 3 ayı bulabiliyor.24 haftadan az süren başvurularda ortalama 1-2 ay arası sonuçlanmaktadır. Turistik başvurular 224 TL iken öğrenci vize başvuru ücreti 1041 TL olarak ücretlendirilmiştir.Bu ücretler 2013 yılı ücretleridir. 18 yaşından küçük olan turistik ya da dil okulu eğitimine giden tüm kişiler anne ve babasından muvafakatname ( yurtdışına yalnız çıkması için onay verdiklerine dair belge) yi çıkartmış olmaları gerekmektedir.

SCHENGEN VİZESİ:


Schengen ülkelerinin vize prosedürleri ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir fakat evrak listeleri vize harç bedelleri başvuru durumları bir çoğunda benzerdir.Genel bilgi vermek gerekirse sizin başvuru sırasında konsolosluğa sunmuş olduğunuz evraklara göre vize verilip verilmeyeceğine karar verilir. Gerekli görüldüğü taktirde başvuru sahiplerini mülakata çağırabilirler ya da telefonla arayabilirler.
Gerekli dokümanların hazırlanıp, başvuru formlarının doldurulup bütün dosyanın konsolosluğun istediği formatta düzenlenmesiyle başvuru gerçekleştirilmektedir. Şahsi başvuru gerektirmeyen ülkeler için başvurularınız bizim şirket danışmanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Şahsi başvuru gerektiriyorsa konsolosluğa başvuru sahibinin kendisinin gidip başvuruyu bizzat gerçekleştirmesi gerekmektedir. Vize sonuçlanma süreci genelde 1 hafta ila 15 gün arasından değişmektedir.

Schengen ülkekeri için ister turistik, ister iş amaçlı isterse eğitim amaçlı gitsin seyahat sağlık sigortasının yapılması zorunludur. Örnek olarak Schengen ülkerinden dil eğitimi alanında en çok tercih edilen ülke olan Malta ülkesinin vize koşullarını belirtelim: Malta özellikle yaz döneminde dil okulu öğrencileri tarafından çok rağbet gören bir ülkedir. Hem Türkiye’ye yakın olması, hem ekonomik olarak uygun olması sebebiyle çok tercih edilmektedir. Gerekli olan dokümanların hazırlanıp, başvuru formlarınız doldurulup, tüm vize dosyanızın eksiksiz bir şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir.

18 yaşından küçük olan turistik ya da dil okulu eğitimine giden tüm kişiler anne ve babasından muvafakatname ( yurtdışına yalnız çıkması için onay verdiklerine dair belge) yi ve taahhütname yazısını (eğer masrafları karşılayacak olan başvuru sahibinden farklı bir kişi ise masrafları o kişinin karşılayacağına ve ne kadar tutarında para vereceğine dair bilgilerin yer aldığı evrak) noterden çıkartmış olmaları gerekmektedir.
Başvurunuz ,Malta konsolosluğunun yetkili acentesi olduğumuz için bizim tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Vize genelde konsolosluğun çok yoğun olmadığı dönemlerde 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç yoğun zamanlarda özellikle yaz aylarında 15 günü bulabilir.