Yurtdışında Sertifika

Yurtdışında sertifika programları da pekçok dil okulu ve üniversite bünyesinde verilen, kariyer anlamında geliştirme göstermek isteyen spesifik alanlarda sunulan oldukça yaygın ve popüler programlardır

Sertifika programlarına da katılabilmek için İngilizce seviyenizin oldukça yeterli olması gerekiyor. Eğer kişinin İngilizcesi yeterli değilse öncesinde bir dil okulu ve sonrasında öğrenci sertifika programına devam edebilir.

Hali hazırda profesyonel hayatına başlamış olan öğrenciler içinde yurtdışında eğitim almak ve bir alan üzerine spesifikasyon kazanmak kesinlikle imkansız değildir. Üniversite eğitimi yerine sertifika programları öğrencilere bu aşamada önerilmektedir.

Uzmanlaşmak istediğiniz alanı yine bir üniversite içerisinde yada enstitüde, kısa süreli yada uzun vadeli programlar olarak katılabilirsiniz. Buradaki temel fark ve öğrencilerden sıkça gelen bir soru Ünviersite eğitiminden farkı nedir ve denkliği var mıdır?

İkinci öğrenim diplomasına denk olan bu eğitim tipindeki temel fark üniversite hocalarından yani akademisyenlerden eğitim almak yerine eğitim aldıkları bölümde uzmanlaşmış ve profesyonel olarak o sektöre çalışmalarına devam eden kişiler tarafından eğitim sürecine tabi tutulmalarıdır.


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız Neleri Kapsamaktadır?

Öncelikle yaptığımız iş gereği öğrencinin durumuna, arzusuna ve hedeflerine en uygun eğitim sürecini belirlemek ve fiyat analizini yapmak öğrencinin doğru analizi ile mümkün olacağına inanıyorum. Bu sebeple doğrudan uzun soluklu öğrenciyi tanıma fırsatımız olması bizlerin işlerimizi daha doğru ve daha verimli yapabilmemiz adına çok önemli.

Öğrencinin uygun eğitim programı uygun ülke şehir tercihi ve konaklama biçimine karar verdikten sonra vize işlemlerine başlanır. Vize için ne gereklidir, ne gibi bir süreçten geçecek bunun oryantasyonu profesyonel bir biçimde bilgilendirilir ve destek olunulur.Öğrencinin vizesi temin edildikten sonra, uçak bileti ve konaklama organizasyonu seyahat sağlık sigortalarını temin ederiz.

Hizmetimiz öğrencinin okula gitmesine kadar değil, Türkiye sınırlarına geri gelene kadar okul programı ile ilgili bir arzusu, şikayeti olduğunda 24 saat içerisinde çözüm getirecek şekilde deam etmektedir.