Yurtdışı Dil Okulları

Bir eğitim danışmanı olarak Türkiyede eğerki çok erken yaşlarda başlamazsanız yabancı dili çok ileri seviyeye taşıyamayacağınızı, hangi eğitim kurumuna giderseniz gidin analitik olarak dili öğrencseniz dahi sosyal hayatınıza entegre edemeyeceğnizi açık yüreklilikle söyleyebilirim.

Bu sebebiyetle kesinlikle yurtdışında alacağınız dil eğitimi sadece derste öğrendiklerinizle sınırlı kalmayıp sosyal hayatınızda pratik etmek zorunda kalacağınızdan konuşma becerilerinizi geliştirecektir.

Bir dili bilmek o dili aktif şekilde kullanmayı gerektirmektedir, bunun için dili düzgün şekilde ullanabilmeniz için prtaik yapmak son derece büyük öneme sahiptir. Marketten alışveriş yaparken, restoranda yemek sipariş ederken otobüse inip binerken sürekli ve aktif şekilde dilinizi kullanmanız  o dil konusunda sizleri son derece geliştirecektir.


Amerika Dil Okulları

Kıta olarak bizlerden uzak bir bölgede olsa dahi Türk öğrencilerin öncelikle ingilizce dillerini geliştirmek bir yandan da üniversite eğitimi almak istediklerinde prestijli bir ülke olmasını tercih ediyorlarsa Amerika doğru tercih olacaktır.

Uzun soluklu bir eğitim süreci düşünüyorsak eğer, Amerika tahminlerimizin aksine ekonomik fiyatlar çıkaracak bir eğitim ülkesidir. Eğitim sistemlerinin gelişmişliğinden kaynaklı her alana yönelik hizmet vermekte olan okul organizasyonu kolaylıkla sağlanabilir.

Amerikada yüzlerce okulla anlaşmamız bulunmaktadır ve eğitim görmek isteyen genel öğrenci profilinin New York, Boston, San Diego, San Francisco, Los Angeles ve Miami gibi hit olmuş şehirlerin haricinde tüm eyaletlerde ve tüm şehirlerde eğitim hizmet sunan programlarımız mevcuttur.

 

 

 

 

 


İngiltere Dil Okulları

İngilizce denilince en başta İngiltere akla gelmektedir. Hem Türkiyeye coğrafi açıdan yakın olması hem de en fazla dil okullarının İngilterede bulunması sebebi ile çok populerdir. Sterlin kurunun yüksek olması sebebi ile herkes ilk başta maaliyetin yüksek olduğunu düşünse de en uygun ülkeler arasına girmektedir. Her bütçeye uygun bir program bulmak mümkündür.
İngilizce öğrenmek için en mantıklı seçeneklerden biri, bu dilin doğduğu ve anadil olarak konuşulduğu İngiltere’de eğitim almaktır. Coğrafi bölge olarak da ülkemize yakınlığı, İngiltere’yi Amerika, Kanada Avustralya gibi deniz aşırı seçeneklerden daha mantıklı kılmaktadır. İngilizce öğretiminin adeta bir eğitim endüstrisi halini aldığı İngiltere’de, çok fazla dil okulu bu hizmeti vermektedir.
İngilterede İngilizce eğitimi yabancı öğrencilerin haftalık en az 15 saat dil eğitimi alacakları programlara katılmaları zorunludur. Dil okulların kalite ve eğitim standartlarına göre derslikler 8 – 16 kişilik gruplardan oluşur. Devlet tarafından sürekli denetimde olan okullardan yetelilik belgesi alamayan okullar kapatılmaktadır.

İngiltere’ de öne çıkan okullar;  BBSI, Beet, British Study Centre, EC, Embassy English, ELC, IH, ISIS, Kaplan International Colleges, Kings Colleges, LAL, LILA, LSBF, LSI, LTC, Shane Global, Sprachcaffe, St. Giles, Stafford Houseasd

Avustralya Dil Okulları

En uzak ülke olmasına rağmen son 4 yılda tercih edilen ülke olmuştur. en güvenli ülke statusunde olan Avusturalya da program çeşitliliği oldukça fazladır.
24 hafta - 40 hafta arası alınan dil eğitimlerinde calışma izni verilmektedir ve 40 hafta üzeri alınan eğitimlerde çalışma izninin yanı sıra uzatılabilir vize de verilmektedir.
İngiliz sömürgesi olan Avusturayla başta İngilizler olmak üzere, dünyanın dört bir yanından gelen göçmenlerin bir kıta haline getirdiği ülkede Sydney, Melbourne, Brisbane ve Perth uluslararası öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği şehirlerin başında geliyor. 

Avusturalya’ da öne çıkan okullar: Embassy English, Kaplan International Colleges, Browns, AIPE, LSI, Navitas, UIT ve Access

Malta Dil Okulları

Son 2 senedir dünyanın en uygun ülkesi olarak populerliğini artıran Malta bir ada ülkesi olmasına rağmen 40'ın üzerinde dil okulunu barındırmaktadır. Ülkenin küçük olması türk populasyonunun daha ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Yaşam maaliyeti çok uygundur. Ana dili İngilice olmasa da yaygın olarak kullanılan bir dildir.
Akdeniz'in tam da ortasında yer alan Malta adası, konumu nedeniyle tarih boyunca birçok milletin istilasına uğramıştır. Buna Osmanlı devleti de dahildir. Sırasıyla Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Araplar, İspanyollar, St.John Şövalyeleri, Fransızlar ve son olarak da İngilizler tarafından istila edilen ve sömürge olan Malta Adaları, bu milletlerin izlerini taşıyan zengin bir kültüre, mimariye, yaşam tarzına sahiptir.
Malta dil okulları her geçen gün çok daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. İtalya’nın güneyindeki bu küçük ama kendi içinde kalabalık  ada, bir yandan İngilizce dil eğitimi alırken öte yandan da tatil yapmak isteyen öğrenciler için uygun imkanlar sunuyor.

Malta’da öne çıkan okullar: EC, ESE, LAL, Chamber College, Club Class, IH, Sprachcaffe,

Kanada Dil Okulları

Kanada' da dil okulları ile eğitim almak isteyen öğrenciler  Amerika' da harcayacağınızdan çok daha az para harcayarak aynı standartlarda eğitim alma imkanınız bulunmaktadır. Kanada' da yurtdışı eğitime katılırsanız öğrenci çalışma izinleriyle devlet üniversitelerinde ve bazı özel kolejlerde dil kursunuz süresince çalışabilirsiniz.

24 hafta ve üzeri programlarda part time çalışma izni verilmektedir bu vize türü için Türkiyeden başvuru yapabildiğiniz gibi Kanadada da başvuru yapılabilmektedir.

Kanada’ da öne çıkan okullar; EC, ELS, ILAC, ILSC, Kaplan International Colleges (PLI), Embassy English, Global Village, LSI


Yeni Zelanda Dil Okulları

2 büyük ada Kuzey ve Güney olmak üzere oluşan Yeni Zelanda, farklı iklimi ve doğa yapısıyla Türk ve Uluslararsı  öğrencilerin oldukça ilgisin içekmektedir.Yeni Zelanda'da hayvancılık gelişmiştir, ülkede 4 milyon civarında olan nüfusun yaklaşık 20 katı koyun olduğu tahmin edilmektedir. Eğitim olarak en az şehirlere yayılan Yeni Zelanda'da Auckland ve Christchurch'de uluslararası dil okulları bulunmaktadır.

Christchurch’te geçtiğimiz yıllar meydana gelen deprem sebebi olduğu ve baya zarar gördüğü için bir kaç okul bu şehirdeki lokasyonlarını kapatmıştır.

Yeni Zelanda doğal ve sakin yapısı ile ön plana çıkan bir ülkedir. Zincir okulların bura lokasyonu olduğu üzere diğer butik okullarında ön plana çıkan lokasyonları bulunmaktadır.  12 haftaya kadar turist vizesi ile haftalık 20 derslik programlara katılınabildiği gibi 12 hafta ve üzeri programlarda 24 derslik eğitimler alınmalıdır vize açısından. 5.0 IELTS alındıktan itibaren part-time çalışma izni alınmaktadır ve öğrenciler part-time çalışarak cep harçlığını çıkarabilmektedir.

Yeni Zelanda’ da öne çıkan okullar; Embassy English, LSI, New Horizon College

Almanya Dil Okulları

Her dil için geçerli olduğu gibi Almanca için de uygulanması gereken uygun yöntem, önce Türkiye'de dil seviyesini belli bir seviyeye getirdikten sonra kendi ülkesinde geliştirmektir. Almanca eğitim İngilizce eğitim kadar dünyada yaygın değildir. Sadece Almanya ve Avusturya da Almanca eğitim alınabilmektedir.

12 haftaya kadar başlangıç seviyesinde Almanca eğitime katılmak mümkündür. Ancak eğer 12 hafta ve üzeri program isteniyorsa A2 seviyesinde Almanca yeterliliği gereklidir ve bunu sertifika ile belirtmek gerekmektedir.


Fransa Dil Okulları

Fransızca 33 ülkeden fazla yerde konuşulan, Avrupa Birliğinin resmi dillerinden biridir. Aynı zamanda dünya üzerinde 200 milyon kişi tarafından konuşulmakta olup en çok konuşulan 11’inci dil olma özelliğini taşımaktadır. İngilizce ve almancadan sonra konuşulan hen fazla dildir. 5 kıtada Fransızca konuşulmaktadır.
Fransa’nın yanısıra, Kanada, Lüksemburg, Belçika, İsviçre, Haiti, Cezayir, Tunus, Karayipler ve bunun yanısıra 20’e yakın Güney Afrika ülkesinde konuşulan resmi dillerden biridir.
Genel Fransızca dışında akademik alanda fransızca eğitimi almak mümkündür. 12 hafta ve üzeri eğitimlerde A2 seviyesinde Fransızca bilinmesi gereklidir.  Paris dışında her ilgiye yönelik şehirler eğitim alma açısından mümkündür.
Fransa’ da öne çıkan okullar; Sprachcaffe, LSI, Eurocentres, ESL, IH